dns ایکس باکس

بهترین dns های ایکس باکس / آموزش اتصال به dns در xbox / دی ان اس ایکس باکس

همانطور که می‌دانید مایکروسافت دسترسی کاربران ایرانی را برای استفاده از ایکس باکس لایو تحریم کرده است. ازاین‌رو کاربران برای استفاده از بازی‌های آنلاین خود روی پلتفرم ایکس باکس، باید از برنامه تغییر آی‌پی یا DNS استفاده کنند. برنامه تغییر آی‌پی روش دشواری نیست، اما نیاز به پیش نیازهایی دارد که شاید تمامی کاربران فاقد این موارد باشند. ازاین‌رو در این قسمت از راهنمای ایکس باکس بازی تصمیم گرفتیم به‌‌سراغ نحوه تنظیم کردن DNS در کنسول و همچنین آی‌پی‌های فعال و کاربردی برای استفاده از این روش برویم.

با روش گفته شده می‌توانید ارور Service Unavailable را روی ایکس باکس رفع کنید: (You appear to be in a region where this service is not available. (0x80a40401

نحوه اعمال تنظیمات DNS در Xbox

تنظیمات سرور DNS از طریق قسمت Network setting قابل تغییر است. وارد کردن تنظیمات DNS دلخواهتان در کنسول Xbox راه حل آسانی برای فرایند مذکور است.

مطمئن شوید که برای تعیین بهترین تنظیمات موقعیت مکانی خود، آزمون و خطا کرده و وقت و حوصله بگذارید(به جای استفاده از توصیه های دیگران در سایتهای مختلف).

دستورالعمل نحوه تغییر تنظیمات DNS، ارائه شده توسط مایکروسافت:

کلید Xbox کنترلر خود را فشار دهید و طبق مسیر زیر پیش بروید.

Profiles& system > Setting > General > Network setting

از طریق قسمت Network screen option گزینه‌ی Advanced setting را انتخاب نمایید.

قسمت DNS setting را انتخاب کنید.

سپس گزینه‌‌ی Manual را انتخاب کرده و تنظیمات DNS دلخواهتان را وارد کنید.

منوی تنظیمات پیشرفته شبکه در ایکس باکس
ورود DNS در ایکس باکس

در صفحه‌ای که باز می‌شود، ابتدا باید یک DNS اولیه (Primary DNS) و یک DNS ثانویه (Secondary DNS) را وارد کنید. DNSهای فعال و کاربری برای اعمال در این دو بخش ذکر شده، پس از این آموزش برای شما قرار گرفته است. پس از اینکه DNS اولیه و سپس، دی ان اس ایکس باکس ثانویه را هم وارد کردید، دکمه B را فشار دهید تا به صفحه Advanced Settings باز کردید.

حال سیستم شبکه ایکس باکس به‌صورت خودکار شروع به چک کردن تنظیمات می‌کند. اگر آی‌پی‌های وارد شده هیچ‌ مشکلی نداشته باشند و در اتصال به شبکه اختلالی ایجاد نشود، به سرورهای ایکس باکس متصل و به‌راحتی می‌توانید به تجربه‌ی آنلاین بازی‌های خود بپردازید. یادتان باشد که پس از وارد کردن دی‌ان‌اس اولیه، صفحه به‌صورت خودکار فیلد وارد کردن دی‌ان‌اس ثانویه را نمایش می‌دهد و نیازی نیست که دکمه خاصی را فشار دهید.

بهترین DNS های رایگان برای استفاده روی شبکه ایکس باکس لایو

از زمان قطع دسترسی کاربران، DNS های مختلفی ارائه شده است، اما پیدا کردن اینکه کدام یک از آن‌ها بهترین عملکرد را دارد، کار سخت و دشواری است. ازاین‌رو در زیر DNSهایی که هم‌اکنون فعال هستند، برای شما قرار داده شده است. البته اینکه یک DNS برای شما کار کند یا نه، در وهله اول به شرکت سرویس دهنده اینترنت هم بستگی دارد.

 • Primary DNS: 178.22.122.100
 • Secondary: 185.51.200.2
 • ———————————–
 • Primary DNS: 178.22.122.100
 • Secondary DNS: 94.232.174.194
 • ———————————–
 • Primary DNS: 178.22.122.100
 • Secondary: 185.55.225.25
 • ———————————–
 • Primary DNS: 185.231.182.126
 • Secondary DNS: 37.152.182.112